Drodzy rodzice,

Dokładamy wszelkich starań, by sprostać wszystkim wymaganiom GIS oraz MEN. Rodzice, którzy potrzebują korzystać z zajęć opiekuńczych w przedszkolu i zdeklarowali taką chęć otrzymają drogą

e-meilową w najbliższym czasie wymagane dokumenty, dwie procedury oraz ankietę.

• Wypełnione dokumenty prosimy przynieść pierwszego dnia, kiedy przyprowadzą Państwo dziecko.
  • Jeżeli zrezygnują Państwo z deklarowanego pobytu dziecka na zajęciach opiekuńczych, prosimy  o informację.
  • Jeżeli Państwa sytuacja zmieni się i zaistnieje potrzeba korzystania z zajęć opiekuńczych prosimy o poinformowanie sekretariatu przedszkola, gdyż wiąże się to z przeorganizowaniem pracy placówki, proszę pamiętać o ograniczeniach lokalowych oraz ilości personelu przedszkola.
  • Prosimy więc o wcześniejszy kontakt z sekretariatem jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości i pytania.

Musza Państwo pamiętać, by nie obiecywać dziecku:

- że jego „Pani” na niego czeka, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że dany nauczyciel będzie                   z daną grupą każdego dnia, personel przedszkola ma mierzona temperaturę przed przystąpieniem do pracy, więc rotacja może nastąpić w ostatniej chwili.

- że będzie w swojej sali, ze względów organizacyjnych, nie wszystkie dzieci będą w swojej „zwykłej” sali, ogranicza nas metraż, dzieci będą podzielone na kilkuosobowe grupy.

- że spotkają się/pobawią z kolegą, większość dzieci pozostaje w domach.

- że pobawią się  ulubioną zabawką z sali, nie wszystkie zabawki będą dostępne, a cześć zabawek używanych w ciągu dnia musi wyemigrować z sali do dezynfekcji po użyciu ich przez dzieci.

- że wyjdziemy na spacer, to nie zgodnie z wytycznymi GIS I MEN….

- przygotuj dziecko do rozstania, rodzice nie wchodzą u nas do szatni.

- przygotuj dziecko, iż jego aktywność w przedszkolu będzie ograniczona tak byśmy mogli sprostać zasadom GIS i MEN, powiedz, ze trzeba słuchać pani :)

- przygotuj dziecko do samodzielności w czynnościach higieniczno-sanitarnych, wdrażaj je w podstawowe zasady higieny.

- nie obiecuj zdjęć dydaktycznych, terapii czy zajęć dodatkowych te nadal odbywają się jako zdalne nauczanie.

- zachowaj odległość od pozostałych rodziców z dziećmi min 2m.

- przed użyciem domofonu zdezynfekuj ręce,

- podejdź do sytuacji ze spokojem, niecierpliwość i zdenerwowanie w niczym nie pomogą.

• Bardzo prosimy o odpowiedzialne i racjonalne oraz rzetelne podejście do procedur oraz wszelkich zaleceń wdrożonych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem CIVID – 19.
  • Rodzicu, zapoznaj się dokładnie z procederami i przestrzegaj ich.
  • Prosimy chrońcie swoje dzieci ich kolegów oraz personel przedszkola.

Pamiętajcie, ze wszystkim nam przychodzi mierzyć się z ograniczeniami na każdym kroku. Należy jednak przestrzegać zaleceń i dokładać starań byśmy wszyscy ułatwili sobie wzajemne funkcjonowanie w tej trudnej sytuacji.