Smerfy

GRUPA SMERFY

rok szkolny 2019/2020

„Smerfy” to grupa specjalna, zróżnicowana wiekowo. Jednak ze względu na niewielką liczbę wychowanków, pozwala nam stworzyć odpowiednie warunki wychowawcze i edukacyjne dla dzieci o potrzebach kształcenia specjalnego. Plusem naszej grupy jest również panująca w niej ciepła atmosfera, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie. W tej grupie stawia się przede wszystkim na usamodzielnienie się dzieci oraz indywidualizację, ponieważ każde dziecko jest inne i wymaga odrębnego podejścia. Każda potrzeba naszego Przedszkolaka jest dla nas ważna! Naszym celem jest wyposażenie dzieci w takie umiejętności, które zapewnią im jak najlepszy start w szkole i w życiu dorosłym. Staramy się zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój i zaspokoić ich wszelkie potrzeby, poprzez organizowanie zajęć dydaktycznych, codzienną aktywność ruchową, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, organizowanie imprez przedszkolnych oraz zabawy swobodne.

 

lic. Żaneta Kisiel
Absolwentka Akademii Ignatianum w Krakowie, Wydziału Zamiejscowego Nauk Humanistycznych
i Społecznych w Mysłowicach. Ukończyła studia licencjackie na kierunku: pedagogika, ze specjalnością: pedagogika przedszkolna. Aktualnie chce poszerzać swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze rozpoczynając studia magisterskie. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywała jako pomoc nauczyciela. Uważa, że „dziecko jest jak roślina, gdy zadbasz o ziarno, ujrzysz piękny kwiat.” Poza pracą uwielbia gotować, słuchać dobrej muzyki i podróżować.

mgr Katarzyna Franczak - pomoc nauczyciela
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego - Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Katowicach. Ukończyłam studia magisterskie w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Lubię dzieci i młodzież, dlatego pragnę dzielić z nimi każdy swój dzień. Praca z dziećmi jest dla mnie pasją
i ogromną przyjemnością. Moje motto „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak.