NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA „Otwarte okno” w Tychach

z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Otwarte okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach powstała we wrześniu 2014 roku. Mieści się w południowej części miasta na ul. Paprocańskiej 84-84 A.
          W zamyśle pomysłodawcy miało to by miejsce inne od wszystkich ale dla wszystkich dzieci, które napotykają na trudności i brak akceptacji w swoich dotychczasowych środowiskach rówieśniczych jak również dla wszystkich dzieci otwartych na poznawanie i doświadczanie świata, wrażliwych na drugiego człowieka, szanujących inność, ciekawskich, otwartych i gotowych na wyzwania współczesnego świata.
      To miejsce jest alternatywą dla wielu rodzin w których pojawiła się niepełnosprawność.
       Obecność na terenie placówki specjalistów i terapeutów oraz doskonale wyposażone sale terapeutyczne pozwalają na pełną realizację zaleceń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, a tym samym na prawidłowo przebiegający proces terapeutyczny.

         Nasza Szkoła Podstawowa to również miejsce dla dzieci, których rodzice wybiorą bardziej spersonalizowaną drogę edukacyjną swojego dziecka, w mniejszych, kameralnych zespołach uczniowskich, gdzie atmosfera przebiegu procesu nauczania, pobyt w szkole różni się od znanego nam wszystkim. Od samego początku bez dzwonków, bogactwem zajęć przeplatających zajęcia edukacyjne-obowiązkowe, z ciekawym relaksem w Sali Doświadczania Świata i odlotowymi podróżami na Magicznym Dywanie.
          W naszej szkole żaden uczeń nie jest anonimowy, każdy uczeń czuje się jak w domu.
         
Z roku na rok nasza Szkoła Podstawowa rozwija się i uatrakcyjnia. W miedzy czasie powstała pracownia ceramiczna, sala Terapii Integracji Sensorycznej jest większa i ciągle doposażona, we wrześniu 2016 oddaliśmy do użytku nowy budynek w którym znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt sportowy,  z innymi ciekawymi rozwiązaniami: wentylacja z klimatyzacją, ogrzewaniem podłogowym.
         
Na swoim terenie mamy piękny, kolorowy plac zabaw połączony z Ogrodem Zmysłów.
  
Szkoła Podstawowa  "Otwarte Okno" Tychy to także nowe technologiczne rozwiązania: ogrzewanie podłogowe, wentylacja z filtracją powietrza (dlatego nie straszny nam SMOG), klimatyzowane pomieszczenia sal lekcyjnych oraz winda dla osób niepełnosprawnych.

 Dużym autem placówki jest łatwy i przystępny dojazd również dla uczniów spoza naszego miasta, własny parking. Pobliski park Św. Franciszka
z Asyżu oraz Jezioro Paprocańskie to doskonałe sąsiedztwo do spacerów i pieszych wędrówek.

        Przyświeca nam cel ciągłego rozwoju, w który wpisują się potrzeby, możliwości ale i pragnienia naszych podopiecznych.
          Rok szkolny 2017/2018 przyniósł naszym uczniom niespodziankę w postaci kreatywnego i kolorowego zagospodarowania powierzchni chodnikowej
w popularne gry i zabawy (gra w klasy, gry planszowe), dzięki temu pomysłowi przerwy i zajęcia świetlicowe na świeżym powietrzu będą ciekawsze, atrakcyjne,
a z pewnością rozwojowe. Rok szkolny 2018/2019 to kolejna inwestycja-nowoczesna i w pełni wyspoażona pracownia gospodarstwa domowego.
W najbliższej przyszłości planujemy utworzenie sali tańca i ruchu, pracownię kroju i szycia oraz pracownię robotyki i nowoczesnych technologii, by każdy uczeń mógł indywidualnie na miarę swoich możliwości i sił uczyć się otaczającego go świata
i podejmować coraz to śmielsze wyzwania!

Zapraszamy, dołącz do Nas !!!

Nasza Szkoła czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku
w godz. od 7.00 - 16:00.