Kangurki

GRUPA KANGURKI

Kangurki to grupa integracyjna. Każdego dnia dzielnie przekraczają próg przedszkola aby z uśmiechem poznawać otaczający je świat i rozwijać nabyte już umiejętności. Dzieci każdego dnia przebywają na świeżym powietrzu dzięki spacerom w pobliskim parku i okolicy - dlatego już od najmłodszych lat  troszczą się o środowisko i przyrodę.

Kangurki chętnie uczestniczą w zabawach muzyczno-ruchowych oraz ruchowych organizowanych w sali i na placu zabaw. Dzieci w naszej grupie są pełne energii oraz ciekawe świata, który poznają poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne. Na naszych zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami oraz kolorujemy.

Kangurki bardzo lubią spotykać się ze swoim zielonym przyjacielem – ufoludkiem Zi, z którym wspólnie odkrywają swoje emocje oraz doskonalą kompetencje społeczne. Podczas zajęć kulinarnych Kangurki uczą się zdrowych nawyków żywieniowych oraz kreatywności poprzez tworzenie potraw, które późnej zjadają ze smakiem.

Dzieci podczas codziennej relaksacji mają czas aby nabrać sił na nowe wyzwania – chętnie słuchają bajek oraz muzyki relaksacyjnej.

Cały dzień Kangurków mija na wspólnej zabawie dzięki, której uczą się zgodnego życia w grupie, wspólnie poznają otaczający je świat oraz dzielnie pokonują napotkane trudności.

mgr Katarzyna Lebuda-nauczyciel
Absolwentka Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku Pedagogika, w specjalności: Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna
i Wychowanie Przedszkolne. U dzieci najbardziej cenię ich szczerość, otwartość i niekończącą się energię do życia, a praca z nimi daje mi niezwykle dużo radości oraz motywację do dalszego poszerzania swoich kwalifikacji. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z rodziną lub znajomymi, poczytać dobrą książkę lub wybrać się na przejażdżkę rowerem.