NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA „Otwarte okno” w Tychach

TIK na TAK!

W naszej szkole urozmaicamy zajęcia lekcyjne oraz specjalistyczne poprzez stosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Dlaczego?

Chcemy tworzyć zajęcia ciekawszymi dla współczesnego ucznia oraz wspierać proces uczenia się dzieci wymagających specjalnego oddziaływania ze względu na ich szczególne potrzeby edukacyjne.

Nowoczesne technologie są pomocne w wyszukiwaniu i przetwarzaniu informacji, wspieraniu procesu uczenia się wykorzystując ćwiczenia utrwalające zdobyte umiejętności z danego zakresu materiału.

Ponadto dostarczając niezliczonej ilości przykładów do rozwiązywania, są pomocne w nadrabianiu przez uczniów zaległości, a dzięki zadaniom w formie gier uczą przez zabawę i zachęcają do rozwiązywania matematycznych zagadek.

Wspomniane narzędzia stanowią cenny element terapii ucznia
i podnoszą efektywność jego uczenia się, co ważne - zwiększają motywację do nauki i skuteczność wszelkich oddziaływań edukacyjnych.

Magiczny Box to wysokiej jakości multimedialne, interaktywne urządzenie pozwalające na wyświetlanie obrazu i interakcję zarówno w pionie, jak i poziomie. Spełnia ono funkcję zarówno magicznej ściany, jak i podłogi.

Magiczną ścianę/podłogę można obsługiwać za pomocą piłeczek, pisaków, klawiatury i myszki. Pisaki interaktywne umożliwiają rysowanie, sterowanie grami i obsługę dowolnych aplikacji. Gry można również obsługiwać za pomocą piłek, rzucając je w wyświetlane na ekranie symbole i animacje. Dzięki tej funkcjonalności stanowi on także system interaktywnej rozrywki grupowej, łączący aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją :)