NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA „Otwarte okno” w Tychach

z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Otwarte okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach powstała we wrześniu 2014 roku. Mieści się w południowej części miasta na ul. Paprocańskiej 84-84 A.

W zamyśle pomysłodawcy miało to by miejsce inne od wszystkich ale dla wszystkich dzieci, które napotykają na trudności i brak akceptacji w swoich dotychczasowych środowiskach rówieśniczych jak również dla wszystkich dzieci otwartych na poznawanie i doświadczanie świata, wrażliwych na drugiego człowieka, szanujących inność, ciekawskich, otwartych i gotowych na wyzwania współczesnego świata.

To miejsce jest alternatywą dla wielu rodzin w których pojawiła się niepełnosprawność.
Obecność na terenie placówki specjalistów i terapeutów oraz doskonale wyposażone sale terapeutyczne pozwalają na pełną realizację zaleceń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, a tym samym na prawidłowo przebiegający proces terapeutyczny.

Nasza prywatna Szkoła Podstawowa Tychy to również miejsce dla dzieci, których rodzice wybiorą bardziej spersonalizowaną drogę edukacyjną swojego dziecka, w mniejszych, kameralnych zespołach uczniowskich, gdzie atmosfera przebiegu procesu nauczania, pobyt w szkole różni się od znanego nam wszystkim. Od samego początku bez dzwonków, bogactwem zajęć przeplatających zajęcia edukacyjne-obowiązkowe, z ciekawym relaksem w Sali Doświadczania Świata i odlotowymi podróżami na Magicznym Dywanie.

W naszej szkole żaden uczeń nie jest anonimowy, każdy uczeń czuje się jak w domu.

Z roku na rok nasza prywatna Szkoła Podstawowa rozwija się i uatrakcyjnia. W miedzy czasie powstała pracownia ceramiczna, sala Terapii Integracji Sensorycznej jest większa i ciągle doposażona, we wrześniu 2016 oddaliśmy do użytku nowy budynek w którym znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt sportowy,   z innymi ciekawymi rozwiązaniami: wentylacja z klimatyzacją, ogrzewaniem podłogowym.

Na swoim terenie mamy piękny, kolorowy plac zabaw połączony z Ogrodem Zmysłów, który we wrześniu 2017 roku wzbogaci się o nowych lokatorów! – to dopiero niespodzianka!

Prywatna Szkoła Podstawowa Tychy "Otwarte Okno" to także nowe technologiczne rozwiązania: ogrzewanie podłogowe, wentylacja z filtracją powietrza (dlatego nie straszny nam SMOG), klimatyzowane pomieszczenia sal lekcyjnych oraz winda dla osób niepełnosprawnych.

Dużym autem placówki jest łatwy i przystępny dojazd również dla uczniów spoza naszego miasta, własny parking. Pobliski park Św. Franciszka z Asyżu oraz Jezioro Paprocańskie to doskonałe sąsiedztwo do spacerów i pieszych wędrówek.

Przyświeca nam cel ciągłego rozwoju, w który wpisują się potrzeby, możliwości ale     i pragnienia naszych podopiecznych.

Już początek nowego roku szkolnego przyniesie naszym uczniom niespodziankę w postaci kreatywnego i kolorowego zagospodarowania powierzchni chodnikowej w popularne gry i zabawy (gra w klasy, gry planszowe), dzięki temu pomysłowi przerwy i zajęcia świetlicowe na świeżym powietrzu będą ciekawsze, atrakcyjne,         a z pewnością rozwojowe. W najbliższej przyszłości planujemy utworzenie sali tańca   i ruchu, pracownię gospodarstwa domowego, pracownię kroju i szycia oraz pracownię robotyki i nowoczesnych technologii, by każdy uczeń mógł indywidualnie na miarę swoich możliwości i sił uczyć się otaczającego go świata i podejmować coraz to śmielsze wyzwania!

Zapraszamy, dołącz do Nas!!!

Nasza Prywatna Szkoła Podstawowa czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 6:30 - 17:00, a po godz. 17:00, jak również w soboty na życzenie rodziców i za dodatkową opłatą.

 

UWAGA!

W ramach czesnego Rodzicom/Prawnym Opiekunom uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego proponujemy comiesięczne konsultacje, warsztaty prowadzone przez:
Pana Andrzeja Wolskiego – specjalistę z bogatym doświadczeniem w zakresie diagnozy i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zatrudnionego w Ośrodku dla osób z Autyzmem „Effatha” w Krakowie.