Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy „Otwarte okno” w Tychach

Szanowni Państwo,

w dniu 20 listopada (wtorek), będziemy w naszej szkole obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W naszej szkole w tym dniu odbędą się zajęcia dla uczniów dotyczące ich praw.

Dzień ten chcemy świętować w łączności z UNICEF, największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania tej organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem UNICEF jest kolor niebieski.

Prosimy aby uczniowie w tym dniu byli ubrani w kolorze niebieskim.