NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM „Otwarte okno” w Tychach

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi zgromadzili się na podwórku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.  Było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników akcji, następnie chętni uczniowie czytali swoim kolegom i koleżankom fragmenty przyniesionych przez siebie ulubionych książek. Celem akcji było sprawienie, by książka kojarzyła się uczniom z przyjemnością, rozrywką i relaksem a nie tylko ze szkolnym obowiązkiem. Była to również forma promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ponieważ to przede wszystkim w nich jest nadzieja na wzrost czytelnictwa, a znaczącą rolę w jego aktywizacji i podnoszeniu pełnią biblioteki szkolne wychowujące przyszłego czytelnika. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji biblioteka szkolna z Akademii Rozwoju „Otwarte okno” zainicjuje modę na czytanie i przekona do tego, że CZYTANIE JEST OK!